Urna do głosowania bractwa z XIX wieku

Luksusowe antyki

14 293,00 zł

SKU: ANT-A1096

Dostępność produktu: w magazynie

Wysyłka w: 1 dzień

Zadzwoń i zamów przez telefon:

+ 48 660 777 937 +48 577 036 777

W naszym portfolio mamy kilkaset tysięcy mebli antyków z Europy - napisz czego konkretnie szukasz - a My prześlemy propozycje

Administratorem twoich danych jest Platforma
Luxury Products Cylwik Spółka Jawna

Opis

Urna do głosowania bractwa studenckiego z 1800 r., pochodzenie toskańskie, wykonana z toczonego i rzeźbionego drewna owczego. Centralna część ma kształt małej beczki, do której wkłada się dłonie, aby włożyć kulkę do głosowania do jednej z dwóch wnęk połączonych z szufladką poniżej, gdzie na przedniej stronie znajdują się słowa TAK i NIE, odnoszące się do głosu. Opiera się na czterech kręconych nogach, ma tylny uchwyt i rzeźbione części na obu końcach, podkreślone hebanowym kolorem. Na użytek bractwa urna ta służyła do kolegialnego podejmowania decyzji w sprawie wyborów wspólnoty. W dobrym stanie.

Oryginalne meble w stylu Empire to okres między końcem XVIII a początkiem XIX wieku. Wszystko wzięło się od panowania Napoleona. Tam narzucono znaczne podobieństwo i nawiązania do zdobień rzymskich i greckich.

Meble klasycystyczne to styl Ludwika XVI, które także silnie nawiązują do architektury antycznej. Ciekawe i warte uwagi są wszelkie produkty antyczne w stylu rokoko oraz Ludwika XV. Następny jest barok, którego nazwa pochodzi od portugalskiego barocco – co w tłumaczeniu jest nieregularnie rozwiniętą perłą. Były to bardzo reprezentacyjne meble, które miały dosłownie ociekać blichtrem i pełnić znaczącą rolę w luksusie. Wyjątkowe, selektywnie używane materiały stosowano po to, aby jeszcze bardziej podkreślić wyniosły ton tych wyrobów.

Dzisiaj możemy obserwować, jak bardzo duży wpływ właśnie miał styl barokowy na dzisiejsze klasyczne meble, które są projektowane z dużym podobieństwem do dawnej epoki. Znaczącym także stylem jest renesans. Który rozkwitał w XV i XVI wieku i wywarł także duże piętno na sztukę tworzenia mebli. Styl renesansowy był dosyć ciężki i masywny. Używano brązowych bejc, a także gzymsy, mocne cokoły oraz płaskorzeźby. Na pewno można powiedzieć, iż były to dosyć specyficzne produkty, ale dał sporo nowych możliwości jak np. konstrukcja kredensu, czy ogólnie szeroko pojęte meble skrzyniowe. Tutaj także interesowano się mitologią i antycznymi czasami, więc podpory czy nogi przybierały formy zwierzęce.

Łapy lwa, głowy orła – to częsty widok właśnie w stylu renesansowym. Aktualnie sporo światowych marek odtwarza tak wykonane meble biorąc przykłady z twórców włoskich czy francuskich. To przejaw podziwu i dbania o historię najpiękniejszych renesansowych antyków. Należy pamiętać, że w każdym kraju inaczej postrzegano wytwarzanie mebli, więc każdy styl w danym państwie miał swój oddzielny charakter. To bardzo ważne, szczególnie przy wyszukiwaniu odpowiedniego dla swojego wnętrza luksusowego antyku.

Najważniejsze w stylowych meblach antycznych jest oryginalność. I to jest finalnie istotne z punktu klienta,  ponieważ na rynku krąży wiele falsyfikatów. Marka Luxury Products dostarcza dokument potwierdzający zgodność produktu z faktycznym opisem i zdjęciem. Do Państwa dyspozycji mamy rzeczoznawców dzieł sztuki, historyków oraz ekspertów z całego świata.

Atrybuty / szczegóły

SKU ANT-A1096
Producent Antyki
Model A1096
Materiał drewno
Wymiary Wysokość: 35 cm Szerokość: 26 cm Głębokość: 29,5 cm
Wiek XIX
Rok 1800

Zobacz katalog

Opinie

Brak opinii dla tego produktu.