Osobliwe wzornictwo w połączeniu z najwyższej jakości drewnem daje synonim marki M’Art. To także zastrzeżony znak towarowy ręcznie robionych drewnianych długopisów, który istnieje na rynku od kilku lat. Celem M’Art jest stworzenie produktu zdolnego do zaspokojenia potrzeb emocjonalnych oraz ponowne odkrycie przyjemności posiadania przedmiotu o rzadkiej urodzie, na którym przyjemnie jest zatrzymać oczy i dłonie. Wszystkie ręcznie robione wyroby są wynikiem skrupulatnych badań rynkowych najlepszych mechanizmów, aby zaoferować klientowi doskonałe pióro i długopis. Drewno wybierane jest spośród tych, które są powszechnie używane w lutnictwie, charakteryzują się wyjątkową twardością, pięknem i elegancją, a szczególnie nadają się do produkcji ekskluzywnych przyborów piśmienniczych. Każdy etap produkcji ręcznie wykonanych drewnianych długopisów jest ściśle manualny i kończy się dokładną kontrolą jakości. Rezultat, zgodny z oczekiwaniami, daje radość z posiadania „wyjątkowego” przedmiotu, czego można się spodziewać po ręcznie wykonanym dziele.
Miło jest szukać drewna o wartości absolutnej, starannie wyselekcjonowanych i pochodzących z całego świata. Zidentyfikowanie różnych mechanizmów tych instrumentów piśmiennych, które mogą stanowić syntezę wagi i równowagi, aby uczynić je przyjemnymi w użyciu, jest bardzo złożone oraz satysfakcjonujące. Tworzenie ręcznie wykonanych drewnianych piór wymaga szczególnych umiejętności oraz znajomości technik, surowców i narzędzi, które pozwalają dotrzeć do finalnego produktu w dość długim procesie, a także wymagają bardzo dużej uwagi. Przy produkcji ręcznie robionych długopisów każdy mały błąd, szczególnie podczas toczenia, może oznaczać utratę elementu i konieczność rozpoczęcia od początku. Przygotowanie drewnianych długopisów polega na włożeniu mosiężnego rdzenia, który reprezentuje szkielet pióra. Toczenie, wykończenie i montaż to kolejne etapy przetwarzania. Wykończenie to szczególnie ważna faza, w której określana będzie odporność na zarysowania, krycie czy połysk pisaka. Pod koniec procesu przeprowadzona zostanie drobiazgowa kontrola jakości.
INTELIGENCJA W RĘKACH
Każdy ręcznie wykonany długopis M'Art to klejnot wynikający z harmonijnej integracji poszukiwanego drewna z całego świata, mechanizmów najwyższej jakości, stylu i trzeźwości oraz bardzo wysokiego poziomu wykonania. Ze spotkania tych doskonałości rodzi się wyjątkowy i bardzo elegancki produkt Produkcja M'Art obejmuje pełną gamę modeli drewnianych długopisów i ołówków, w tym pióra wieczne, pióra kulkowe, długopisy, żele i ołówki o zmiennym skoku i miękkości.
DŁUGOPISY I OŁÓWKI Z EFEKTEM MARMURU
Po pochlebnych wynikach uzyskanych przy produkcji drewnianych długopisów i ołówków, firma rozpoczęła nową, szczególną produkcję rzemieślniczą na tych samych modelach. Są to ręcznie malowane długopisy i ołówki z efektem marmuru w 5 różnych kolorach w zależności od wybranego marmuru (pomarańczowy, niebieski, szary, czarny, zielony). Proces ten, bardzo delikatny w fazie wykonania, po wykończeniu okazuje się bardzo wytrzymały i odporny na zarysowania. Rzemieślnik tworzy przedmioty oryginalne i luksusowe, o wielkiej urodzie i nigdy nie banalne. M'Art to włoski zarejestrowany znak towarowy drewnianych długopisów i ołówków, który najlepiej reprezentuje rzemieślniczą produkcję przyborów piśmienniczych, unikalnych i rozpoznawalnych przedmiotów.
Drewno jest centralnym elementem ręcznie wykonanych długopisów M'Art i dlatego jego dobór reprezentuje niezwykłą siłę. Synteza żmudnych badań naturalnych esencji z wielu stron świata oraz długie i staranne leżakowanie tego żywego, unikalnego i wszechstronnego materiału, pozwalają na tworzenie wspaniałych przyborów piśmienniczych. Wszystko w pełnym poszanowaniu przyrody i środowiska. Każdy etap produkcji ręcznie wykonanych piór, od toczenia do grawerowania marki, jest ściśle ręczny. Jeśli dołożymy do tego wielką dbałość o szczegóły i staranną kontrolę jakości, otrzymamy produkt niezwykle niezawodny, o niekwestionowanej wartości, zdolny zaspokoić estetyczny gust nawet najbardziej wymagających.
Piękne pudełko na prezent
Jeśli zdecydowałeś się podarować bliskiej Ci osobie lub sobie drewniany długopis M’Art, oznacza to, że oczekujesz czegoś wyjątkowego. Tak wyjątkowy przedmiot wymaga równie wyjątkowego opakowania. Opakowanie jest wykonane z drewna w całości ręcznie, podszewką i wykończeniami o dużym wpływie wizualnym. Zawiera przyrząd do pisania, skórzany uchwyt na długopis, dopasowany do rodzaju drewna, z którego wykonany jest długopis oraz pergamin z opisem właściwości drewna, z którego jest wykonany. Znak towarowy, podobnie jak cała produkcja przyborów piśmienniczych „M'Art”, jest wykonywany ręcznie, zazwyczaj na klipsie.
Każdy z długopisów i ołówków może być spersonalizowany imionami lub dedykacjami, może być wygrawerowany kursywą lub drukowanymi literami, dużymi lub małymi literami zarówno na skuwce, jak i na korpusie pióra.
Ekskluzywne pióro i długopis z Twojego kawałka drewna.
Każdy człowiek powraca myślami do chwil, które są w jego życiu szczególne. Bardzo często są związane z przedmiotami, zapachem i miejscem. Często jest to stary drewniany stół, krzesło, czy zabawka schowana głęboko na strychu. Producent M’Art Penne wymyślił coś, co wymyka się utartym schematom, czyli tworzenie pióra, albo długopisu z Twojego kawałka drewna. Jest to ukłon w stronę wspomnień, ale przede wszystkim przedmiotów, które są w naszym życiu szczególne. Wystarczy przesłać zdjęcie, a producent oceni czy można z tego zrobić pióro wieczne, kulkowe albo długopis.
Poniżej opisano drewno najczęściej używane do produkcji rzemieślniczych piór M’Art.
Zostały wybrane ze względu na ich specyficzne właściwości twardości, piękna, zwartości i sezonowości, co czyni je idealnym materiałem do produkcji instrumentów piśmiennych o wyjątkowej jakości.
Bubinga
Pochodzi z Afryki równikowej, bardziej rozpowszechnionej w krajach otaczających Zatokę Gwinejską. Pomimo tego, że jest bardzo twardym drewnem, jest łatwy w obróbce. Bubinga jest szeroko stosowana w produkcji skrzypiec. Jego kolor waha się od raczej jasnobrązowo-różowego do ciemnofioletowego brązu, ma drobną strukturę i nie jest zbyt porowaty, często z widocznymi żyłkami.
Cocobolo
Rośnie w Ameryce Środkowej od Meksyku po Panamę. Kolor ciemnopomarańczowy charakteryzujący się ciemnobrązowymi żyłkami. Jest to drewno dość trudne w obróbce i klejeniu ze względu na oleistość. Ma mniej więcej takie same właściwości sztywności i twardości jak heban i jest szeroko stosowany w lutnictwie.
Heban
Jest tak ceniony wśród drogocennych gatunków drewna, że dał początek miano meblarstwa, a w szczególności jest używany w lutnictwie. ma kolor czarny lub bardzo ciemnobrązowy. Jest bardzo gęsty i wymaga jednak bardzo powolnego sezonowania. Jest to bardzo poszukiwane i bardzo drogie drewno w zależności od rzadkości.
Heban Macassar
Pochodzi z Afryki Równikowej i Azji i jest bardzo zwartym drewnem w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym, z mniej lub bardziej widocznymi białawymi lub czerwonawymi żyłkami lub odcieniami oraz drobnym ziarnem. Jest bardzo gęsty i wymaga bardzo wolnego sezonowania. Jest to bardzo poszukiwane i bardzo drogie drewno w zależności od rzadkości.
Padouk
Jest to mahoń afrykański i wygląda bardzo podobnie do wrzośca, a zwłaszcza wrzośca madrona. Figured Sipo Pomellè to niezwykle twarde drewno, które wyróżnia się jasnymi smugami, które nadają mu kolor i refleksy, które nadają mu efekt chmury.
Pau Violeto
Jest to drewno o szlachetnych korzeniach historycznych, o wielkiej urodzie, szeroko stosowane w meblarstwie i lutnictwie. Wrzosiec ma ciemne, różnorodne i nieregularne żyłki i plamki. Bardzo delikatna konsystencja. Niezwykła twardość. Uszkodzone i nieregularne ziarno.
Oliwa
Jest to jeden z najcenniejszych i najdroższych „lokalnych” lasów. Drewno brązowo-żółte z jaśniejszymi smugami i barwne z ciemniejszymi smugami. Bardzo delikatna konsystencja. Niezwykła twardość i doskonała urabialność jest wykorzystywana w wielu bardzo wartościowych produkcjach.