Wyjątkowo urzekające wzornictwo w połączeniu z najwyższej jakości materiałami dają obraz manufaktury Rudolf Kämpf. To ukłon w stronę prawdziwej porcelany, która od wieków wzbudza zachwyt oraz zamiłowanie do rzeczy pięknych.
Czeska manufaktura porcelany Rudolf Kämpf od ponad 100 lat produkuje wysokiej jakości twardą porcelanę, która znacznie różni się od porcelany kostnej, produkowanej obecnie przez wiele europejskich firm. Między innymi takimi cechami, jak wytrzymałość, odporność na temperaturę i kwasy, nieprzepuszczalność, przezroczystość oraz dźwięk dzwonienia. Inną specyficzną cechą fabryki Rudolfa Kämpfa jest konserwacja rękodzieła. Podczas gdy większość producentów polega obecnie na zautomatyzowanym procesie, manufaktura porcelany Rudolf Kämpf polega na pracy ręcznej, aby oferować produkty wysokiej jakości. Rudolf Kämpf to jedyna fabryka w Czechach, w której porcelana jest wytwarzana ręcznie. Z tym wiąże się również wyłączność produkowanej produkcji. Manufaktura porcelany Rudolfa Kämpfa produkuje zwykle ograniczone serie lub unikatowe egzemplarze. Z pewnością zgodzicie się Państwo, że takie podejście zapewnia wysoką wartość kolekcji produktów porcelanowych.
Rudolf Kämpf uważa, że jego największym atutem są wysokiej jakości eksperci. Dzięki utalentowanym mistrzom marka Rudolfa Kämpfa śmiało kroczy ścieżką twórczych eksperymentów i swobodnie przechodzi od stylu romańskiego, przez art deco, po futuryzm. Dlatego produkcja Rudolfa Kämpfa jest nie tylko wyrafinowana, ale i charakterystyczna.
Nie bez powodu produkty porcelanowe marki Rudolf Kämpf przyciągają uwagę celebrytów. Firma jest dumna, że klienci to nie tylko ważne osobistości z krajów rosyjskojęzycznych, ale także projektant mody Pierre Cardin oraz wielu innych. Ekskluzywna produkcja marki Rudolf Kämpf często służy jako prezent dla ludzi wysokiej rangi. Na przykład wyjątkowe wazony prezentowe od Rudolfa Kämpfa były w różnych okresach poświęcane tak ważnym osobistościom, jak 42. prezydent USA William Jefferson Clinton (w 1994 r.), Pierwszy prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Havel (w 1996 r.), Król Harald V Norwegii (w 1997) i papież Jan Paweł II. (w 1998). Jeden ręcznie wykonany wazon przedstawiający Napoleona Bonaparte został podarowany przez manufakturę porcelany Rudolf Kämpf w 2008 r. Muzeum Armii Narodowej w Paryżu.
W związku z tym, że koncepcja Rudolfa Kämpfa to nie tylko ekskluzywne zestawy porcelanowe, wazony i inne artykuły wyposażenia wnętrz, ale także tańsze produkty, manufaktura istnieje pod różnymi markami, a mianowicie:
Rudolf Kämpf - luksusowa ręcznie robiona porcelana
LEANDER - wysokiej jakości porcelana produkcji ręcznej i przemysłowej do powszechnego użytku
Leander-fresh - wysokiej jakości porcelana wytwarzana ręcznie i przy produkcji przemysłowej nastawiona na nowoczesny współczesny design
Produkcja na zamówienie - Zaprojektuj własną kolekcję
Drugą wizytówką marki są indywidualne projekty dla konkretnych klientów. Fabryka porcelany Rudolf Kämpf jest w stanie zrealizować wszelkie wymagające projekty, w tym stworzyć kolekcje w jednym egzemplarzu, przy czym klient uzyskuje prawa do tej kolekcji na 50 lat lub dłużej. Posiadanie ekskluzywnej kolekcji porcelany, wykonanej na zamówienie, jest samo w sobie luksusem. Jeśli jednak wyrób porcelanowy nosi logo, monogram lub herb rodzinny właściciela, to również jest oznaką szczególnego statusu. Dlatego często zwracają się do Rudolfa liderzy biznesowi i polityczni, celebryci, a nawet władcy z całego świata.
Po wykonaniu tak wyjątkowego wyrobu porcelanowego klient otrzyma fabryczny certyfikat z gwarancją, że przedmiot ten już nigdy nie zostanie wykonany dla kogoś innego. Takie unikatowe elementy kolekcji uzupełniają dekorację stołu lub będą służyły we wnętrzu jako wyrafinowana dekoracja. Porcelana Rudolfa Kämpfa, wykonana według specjalnego projektu i opatrzona znakiem upominkowym lub monogramem, może również służyć jako eleganckie prezent dla bliskiej osoby. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące ekskluzywnych pojedynczych wyrobów porcelanowych, artykułów z logo, herbami, napisami prezentowymi, skontaktuj się z nami.
Historia
Czeska wieś Loučky (do 1918 r. - Grünlas, od 1961 r. Część miasta Nové Sedlo), w której znajduje się fabryka porcelany Rudolfa Kämpfa, leży w sercu regionu karlowarskiego. Tradycja produkcji porcelany rozwinęła się na tym obszarze dzięki złożom wysokiej jakości kaolinu. Fabryka porcelany Rudolfa Kämpfa ze swoją ponad 100-letnią historią wpisuje się w tę tradycję.
W 1907 roku Amerykanin Benjamin Franklin Hunt uzyskał pozwolenie na budowę fabryki porcelany. W 1909 roku fabryka porcelany została sprzedana dwóm Rudolfom - Dieterlowi i Kämpfowi, którzy w 1911 roku założyli firmę Porzellanfabrik Rudolf Kämpf G.m.b.H., Grünlas i wybrali koronę z trzema literami RGK (Rudolf - Grünlas - Kämpf). W ten sposób powstała fabryka produkująca pierwszorzędną porcelanową zastawę stołową i ręcznie malowaną porcelanową galanterię. Dzięki wyjątkowej lokalizacji fabryka miała nie tylko wysokiej jakości surowce, ale także możliwość eksportu wyrobów porcelanowych. Technologia produkcji porcelany w tamtym czasie z pewnością różniła się od dotychczasowej (surowce sprowadzano wozami konnymi, z wagonów kolejowych itp.), Jednak jej jakość była już wówczas doskonała, więc wyroby z czeskiej porcelany od marki Rudolf Kämpf rozpoczął eksport do krajów słynących z porcelany, takich jak Niemcy, Francja, Węgry, Anglia itp.
Rudolf Kämpf zmarł w 1918 roku, a jego udział został podzielony między wdowę Josefinę Kämpf, córkę Antonię Kümmelmenn i syna Hansa Kämpfa, który rozpoczął prowadzenie rodzinnej firmy. W latach dwudziestych XX wieku Fabryka porcelany Rudolfa Kämpfa przeżywa prawdziwy rozkwit: produkcja sięga ponad 2 milionów produktów rocznie, a eksport stanowi około 85%. Firma jako jedna z pierwszych rozpoczęła produkcję porcelany w nowej gamie kolorystycznej, w kolorze różowym, niebieskim, zielonym, a także w kolorze kości słoniowej.
Druga wojna światowa oznaczała dla fabryki stopniową reorientację w kierunku Niemiec i utratę innych zagranicznych klientów. Po ukończeniu fabryka porcelany Rudolfa Kämpfa została znacjonalizowana i stała się częścią czechosłowackiego koncernu państwowego Slavkovský porcelán, a później przedsiębiorstwa państwowego Karlovarský porcelán. W tym samym roku marka miała zaszczyt reprezentować czechosłowacki przemysł porcelanowy na Światowych Targach w Montrealu w Kanadzie. Niesamowity sukces światowego formatu doprowadził do napływu inwestycji, dzięki którym stał się najnowszym sprzętem. Wtedy to fabryka Rudolfa Kämpfa rozpoczęła produkcję słynnych zestawów wykonanych z form Mary Anne (Jiří Laštovička) i Sabin (Aleš Trpkoš).
W 1992 roku fabryka porcelany Rudolf Kämpf przeszła na własność czeskiej firmy Leander 1946 s.r.o. a miała na imię Leander. Manufaktura porcelany Leander zasłynęła na całym świecie jako producent porcelany dekoracyjnej zdobionej ręcznie malowaniem i najczęściej zdobionej kamieniami szlachetnymi. Od 2006 roku firma pozyskała nowego właściciela, czeski holding CS Investment, który przywrócił fabryce nazwisko swojego założyciela - Rudolfa Kämpfa.