Dywan z wełny i jedwabiu zdobiony niebieskimi trójkątami
Cały wzór modelu Diamantina bazuje na użyciu trójkątów oraz trapezów. Pomiędzy nimi - w odcieniach szarości, beżu, brązu i kości słoniowej - znajdują się też niebieskie figury geometryczne, które od razu zwracają swą uwagę, jak gdyby znajdowały się na pier
SKU: GIOPONTI-Diamantina Blue
Opis
Cały wzór modelu Diamantina bazuje na użyciu trójkątów oraz trapezów. Pomiędzy nimi - w odcieniach szarości, beżu, brązu i kości słoniowej - znajdują się też niebieskie figury geometryczne, które od razu zwracają swą uwagę, jak gdyby znajdowały się na pierwszym planie.
Firma GPC powstała na cześć wybitnego architekta z Mediolanu w ramach współpracy Gio Ponti Archives z Amini Carpets.
W inspiracji dziełami nieżyjącego od niespełna czterech dekad włoskiego architekta, Gio Pontiego, założono niezwykłą markę. Produkty powstające pod logo GPC są wykonane ręcznie z naturalnych materiałów: wełny tybetańskiej i jedwabiu. Intensywne kolory i wysokiej jakości surowce nawiązują do stylu tego włoskiego architekta. Tak samo jest z nietuzinkowym wzornictwem. Chodzi o m.in. geometryczne desenie, a także pojedyncze figury: koła, sześciokąty, trójkąty oraz linie proste i łamane.
Sam Gio Ponti, który żył w okresie 1891-1979, mimo wielu sukcesów artystycznych zapamiętany został głównie jako twórca projektu wieżowca Pirelli w jego rodzinnym mieście.
Porady:
1. Odpowiednio dobrany dywan w wielkim stopniu może wywrzeć wpływ na wnętrze, a nawet cały dom. Barwny – wprowadzi powiew wigoru, jaśniejszy - wizualnie powiększy wnętrze, ciemny – spowoduje, że wyda się ono bardziej przytulne.
2. Do przedpokoju warto wybierać produkty o niskim runie, które niełatwo zadeptać, te o wysokim zostawiając w sypialni lub salonie.
3. To, co może świetnie wyglądać w domu, niekoniecznie sprawdzi się w gabinecie – i vice versa.
- Producent
- Gio Ponti Collection
- Model
- Diamantina Blue
- Materiały
- 70% wełna tybetańska, 30% jedwab
- Wymiary
- 200 cm x 300 cm, 250 cm x 300 cm
- Czas realizacji
- W zależności od stanu magazynowego
- Wizualizacja graficzna
- Na życzenie klienta
Atrybuty / szczegóły
SKU | |
Producent | Gio Ponti Collection |
Model | Diamantina Blue |
Materiał | 70% wełna tybetańska, 30% jedwab |
Deseń | Geometryczny |
Kształt | Prostokąt |
Zobacz katalog
Opinie
Brak opinii dla tego produktu.