Aktualnie jesteś w kategorii: KAWA I CYGARA»Luksusowa kawa ziarnista»Jamaica Blue Mountain Clydesdale » Ziarnista kawa z Jamajki
flaga polski 100 PLN(zł) = 100.00 PLN
flaga
flaga 100 USD($) = 368.17 PLN
flaga
flaga 100 EUR(€) = 430.30 PLN
flaga
flaga 100 GBP(£) = 483.70 PLN
flaga
flaga 100 RUB(рубль) = 5.44 PLN
flaga

Ziarnista kawa z Jamajki

Ziarnista kawa z Jamajki
Ziarnista kawa z Jamajki Ziarnista kawa z Jamajki Ziarnista kawa z Jamajki Ziarnista kawa z Jamajki

Opis:

Ekskluzywne kawy z ziarna prosto z Jamajki!

Jamaica Blue Mountain Coffee zawdzięcza swoje początki decyzji podjętej przez króla Francji w XVIII wieku. W 1723 roku, król Ludwik XV wysłał trzy rośliny kawy do francuskiej kolonii - Martyniki – innej bujnej, żyznej wyspy, leżącej 1900 km na południowy zachód od Jamajki. Pięć lat później w roku 1728, Sir Nicholas Lawes, gubernator Jamajki, otrzymał w prezencie pierwszą roślinę kawy od gubernatora Martyniki. Reszta to już historia.

Od tego jednego krzewu Arabiki, zaczęła się historia tej znakomitej kawy. W ciągu dziewięciu lat, pierwsza część kawy została wyeksportowana i tak narodził się jamajski przemysł kawowy.

Arabica kocha azot i fosfor bogatych gleb Jamajki i nigdzie indziej niż na stromych wzniesieniach Gór Błękitnych. Położone na północ od Kingston po wschodniej stronie wyspy, Góry Błękitne wyrastają do wysokości 2.350 metrów. Uprawiane ziarna to głównie Arabica typica.

Kawa rozwija się w żyznej, wulkanicznej glebie, regularnie nawadnianej deszczem i co najważniejsze pod przykryciem mglistych chmur, chroniących przed palącym słońcem. Wszystkie te czynniki połączone razem, pomagają w rozwijaniu kawy o wyjątkowej słodyczy i aromacie, bogatym smaku i z łagodną kwasowością.

Aby kawa mogła nazywać się Jamaica Blue Mountain, musi być uprawiana na wysokości do 1800 metrów w parafiach Portland, św. Andrzeja, Najświętszej Marii Panny i św Tomasza, obejmujące obszar 6000 ha - wielkość dużej plantacji w jednym z krajów o wysokiej produkcji kawy. Uprawa kawy w górach Blue Mountain odbywa się w większości w małych gospodarstwach do 4 hektarów ale są również większe plantacje o pow. do 70 ha. Istnieje ok. 25.000 gospodarstw i farm zajmujących się uprawą kawy Blue Mountain.

W rezultacie, wielu uważa tę kawę za najlepszą na świecie i "Szampanem kaw". Jak we Francji "Appellation d'origine contrôlée Champagne", który ściśle kontroluje gdzie autentyczne winogrona szampana mogą być uprawiane, obszar, na którym Jamaica Blue Mountain Coffee jest uprawiana, również znajduje się pod ścisłą kontrolą. Obszar jest bardzo niewielki w stosunku do światowych standardówi a eksport rocznej produkcji wynosi od 1000 ton do 1350 ton, Odpowiada on 0,1% Kolumbii produkcji lub innymi słowy, 3 godzinom Kolumbijskiej produkcji!

Podkreślając niezwykle małą produkcję i ekskluzywność, Jamaica Blue Mountain jest praktycznie jedyną kawą na świecie, pakowaną w drewniane beczki, zamiast worków.


Wracając do historii kawy, Jamajka stała się liderem w uprawie kawy i największym producentem na świecie, pomiędzy 1800 i 1840, z produkcją osiągającą 70.000 ton rocznie. W 1838 roku, niewolnictwo zostało zniesione i wiele plantacji kawy zostały zamknięte, aby zrobić miejsce dla uwolnionych niewolników, którzy rozpoczęli sadzenie roślin spożywczych dla własnego użytku. W 1890 jamajski przemysł kawowy pogrążył się w chaosie i rząd przyjął ustawę, aby zapewnić "instrukcje w sztuce uprawy i suszenia, wydzielając niektóre dzielnice oraz właściwych instruktorów".

Kontrola jakości stanowiła wyzwanie przez najbliższych pięćdziesiąt lat, z pewną poprawą na początku lat czterdziestych, kiedy to miały miejsce dwa istotne zdarzenia. Po pierwsze, w 1944 roku, decyzją rządu Jamajki stworzono centralny proces czyszczenia kawy, na podstawie którego wszystkie kawy eksportowe musiały być przetwarzane. Po drugie w 1950r, powołano urząd Jamaican Coffee Industry Board (zwany także JCIB) uprawniony do poprawy, kontroli, utrzymania najwyższej jakości i reputacji jamajskiej kawy.

Każda beczka kawy musi przejść przez Coffee Industry Board (formalnie pod nadzorem Departamentu Regulacji) w celu kontroli jakości, gdzie kawa zielona jest dokładnie sprawdzana przed wywozem. To może zajmować dużo czasu i powodować opóźnienia, ale jakość jest najważniejsza i ścisła kontrola, zapewnia, że każde ziarenko kawy Jamaica Blue Mountain opuszczające wyspę jest najwyższej jakości. Ponadto JCIB określa ścisłe standardy uprawy, zbioru, przetwórstwa i obrotu kawą, zapewniając, że końcowy wynik jest zawsze doskonały.

Obecnie, przy bardzo niskiej rocznej produkcji Jamaica Blue Mountain Coffee i eksporcie sięgającym 85% do 90% do Japonii, Jamaica Blue Mountain pozostaje jak zawsze - nieuchwytna, luksusowa, najcenniejsze i oczywiście przepyszna.

Powróć do zakupów
45
Zadzwoń i zamów telefonicznie, 660 777 937

Nazwa: Jamaica Blue Mountain Clydesdale

Gramatura: 50g

Palona: świeżo palona, dopiero po złożeniu zamówienia

Pochodzenie: Jamajka

Pakowanie: na życzenie pakowanie we włoski papier ozdobny

Czas realizacji: wysyłka w ciągu 48h

Zobacz nasze grawery

Zadaj Pytanie

Podobne Produkty

Formularz zapytania dla produktu Ziarnista kawa z Jamajki

Twoje imię i nazwisko:

Twój adres e-mail:

Twój numer telefonu:

Twoje zapytanie:

Dekoracyjna Kostka Ozdoba na biurko Dalvey
DEKORACYJNA KOSTKA OZDOBA ..
Dalvey to uznana międzynarodowa szkocka marka specjalizującej się w produkcji najwyższej jakości osobistych akcesoriów. ..
265 zł
Przepiękna ramka na zdjęcie z pewteru i drewna
PRZEPIĘKNA RAMKA NA ZDJ..
Klasyczne ramki na zdjęcia Szeroki wachlarz wzorów, jakie proponuje Cosi Tabellini to prezentacja trzech kolekcji nazwanych ..
207 zł
Luksusowa popielniczka wykonana z pewteru
LUKSUSOWA POPIELNICZKA ..
Luksusowe popielniczki włoskiej marki Wyjątkowe wyroby włoskiej manufaktury Cosi Tabellini - Art of pewter to przede wszystkim ..
426 zł
Srebrne nożyce do drobiu San Marco
SREBRNE NOŻYCE DO DROBIU ..
Włochy od lat uznawane są za źródło doskonałego designu. Firma Schiavon osiągnęła mistrzostwo w projektowaniu i tworzeniu ..
1485 zł
Pióro Wieczne Architect AR-F-02
PIÓRO WIECZNE ..
Jack Row projektuje i tworzy ekskluzywne akcesoria piśmiennicze. Materiały użyte do produkcji tych niezwykle eleganckich piór to z..
117630 zł
Praktyczny notes do win - włoska produkcja!
PRAKTYCZNY NOTES ..
Wino to specjalny gatunek alkoholowy, który - można by rzec - "uświęca" niecodzienne okazje. Notes , który Państwu ..
164 zł
Barek - kryształowy zestaw do szampana
BAREK - KRYSZTA..
Luksusowy zestaw do szampana - sklep Luxury Products. Firma Cre Art pochodzi z Empoli, niedaleko Florencji której tradycje ..
4596 zł
Barek z figurą konia
BAREK Z FIGURĄ ..
Zdobiony barek na alkohol to doskonały prezent dla konesera alkoholi. Wyróżnia go ponadczasowy i unikalny design. Akcesoria ..
1145 zł
Bardzo elegancka lampa do salonu i gabinetu
BARDZO ELEGANCKA ..
Elitarne i luksusowe lampy - sklep Luxury Products Marka Carlesso została założona w 1960 roku, kiedy produkty głównie ..
5813 zł
Antyczny zegar z brązu
ANTYCZNY ZEGAR Z ..
Z satysfakcją prezentujemy Państwu nową markę na naszym rynku. Historia wytwarzania brązu jest niezwykła i bardzo odleg..
925 zł
Ceramiczne lampy na biurko i stolik
CERAMICZNE LAMPY ..
Prezentujemy produkt doskonały dla osób ceniących praktyczne rozwiązania - duża, unikatowa lampa zdobiona łańcuchem kryształ..
2883 zł
Rewelacyjny nóż do pizzy włoskiej marki
REWELACYJNY NÓŻ ..
Niezmierny talent włoskich projektantów, jak również ambicja i ..
336 zł

Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm.

Cennik nie stanowi oferty handlowych w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.