flaga polski 100 PLN(zł) = 100.00 PLN
flaga
flaga 100 USD($) = 357.86 PLN
flaga
flaga 100 EUR(€) = 422.17 PLN
flaga
flaga 100 GBP(£) = 480.61 PLN
flaga
flaga 100 RUB(рубль) = 6.08 PLN
flaga

Stylowy widelec Saladini

Stylowy widelec Saladini
Stylowy widelec Saladini Stylowy widelec Saladini Stylowy widelec Saladini Stylowy widelec Saladini

Opis:

Tradycja Saladini sięga XV wieku – wówczas pierwszy „Master Knifemakers” opublikował jej statut. Zawarte w nim były cele ochrony oraz plan procesu produkcji i handlu nożami. Od tamtego pokolenia po dzień dzisiejszy producenci podążają śladami swoich przodków i tworzą produkty z tej samej pasji i tradycji.

Warto docenić włoskie rzemiosło – produkty Saladini są bowiem oryginalne i wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Włoscy producenci łączą wrodzoną wiedzę o projektowaniu ze świadomością współczesnych potrzeb rynku.

Przedstawiamy Państwu manufakturę Saladini, która posiada w swojej ofercie niezawodne akcesoria kuchenneo kutych ostrzach. Każdy wyrób posiada wygrawerowane logo producenta, które jest dowodem autentyczności, a także gwarancja jakości. 


Znakowanie wykonywane jest podczas craftu, gdy ostrze nie jest jeszcze utwardzone.
Saladini bardzo selektywnie podchodzi do wyboru stali - posługuje się głównie hartowaną stal nierdzewną o wysokiej lub 100% zawartości węgla.

Do tworzenia ostrzy Saladini wykorzystuje dwa procesy: walcowania i kucia.

Metoda walcowana wykorzystywana jest do wyrabiania ostrzy noży, frezów domykających cygara i pewnej linii noży stołowych. Ostrza te są wycinane z płyt stalowych, których grubość uzależniona jest od przeznaczenia noża.

Najtrudniejszy proces produkcji przechodzą ostrza kute za pomocą młotka i kowadła, które stosowane są do noży kuchennych i stołowych oraz kolekcjonerskich. Ręcznie wykuwanie pozwala na stworzenie odpowiednich kształtów ostrzy, konsoli i trzepni, które są wstawiane do uchwytu.

Po cechowaniu oba rodzaje ostrzy są hartowane i wyżarzane podczas obróbki termicznej, która w zależności od składu stali, determinuje prawidłowy stopień twardości dla optymalnej krawędzi tnącej.

Saladini pamięta o dziedzictwie, jednocześnie udoskonalając swoje produkty - dzięki temu stają się one coraz bardziej innowacyjne.

Firma ta doświadczenie zdobyła dzięki wielowiekowej tradycji. Mieści się ona we włoskim miasteczku Scarperia. Dosłowne znaczenie tej nazwy to „miasto noży”. To tutaj drzemią od starożytności talenta związane z rzemiosłem noży. Owe rzemiosło było postrzegane jako starożytna forma stzuki.

Obok serii tradycyjnych noży, Saladini oferuje szeroką gamę noży kuchennych, akcesoriów stołowych, sztućców, aż do korkociągów i obcinarek do cygar. Każdy produkt wykonany jest z ogromną starannością, z troską o każdy szczegół.

Aby asortyment kuchenny włoskiej marki stał się bardziej wyjątkowy, Luxury Products daje Państwu możliwość wygrawerowania lub wytłoczenia dowolnego tekstu, dedykacji czy inicjałów na danym produkcie.

Z pewnością będzie to oryginalny prezent!

Powróć do zakupów
296
4002; drewno oliwne
4002; róg bawoli
4002; wół - róg
Zadzwoń i zamów telefonicznie, 660 777 937

Producent: Salidini

Model: 4002

Materiał: trzon: wół - róg/róg bawoli/drewno oliwne; część główna: hartowana stal nierdzewna

Długość: 21 cm

Mycie i pielęgnacja: po umyciu ręcznym należy osuszyć nóż ręcznikiem papierowym; trzonek impregnować oliwą z oliwek, następnie osuszyć ręcznikiem papierowym

Czas realizacji: w zależności od stanu magazynowego producenta

Wysyłka/Prezent: na życzenie wysyłka pod wskazany adres, w eleganckim prezentowym opakowaniu, z możliwością dołączenia karty z dedykacją lub życzeniami

Grawer/Wytłaczanie: na życzenie grawerowanie, lub wytłaczanie dowolnego tekstu, dedykacji czy inicjałów

Zobacz nasze grawery

Zadaj Pytanie

Podobne Produkty

Formularz zapytania dla produktu Stylowy widelec Saladini

Twoje imię i nazwisko:

Twój adres e-mail:

Twój numer telefonu:

Twoje zapytanie:

Ekskluzywny fotel tapicerowany
EKSKLUZYWNY FOTEL ..
Włoski design jest znany i podziwniany od lat, na całym świecie! Lario Salotti to Włoska firma, która od przeszło 40 lat ..
7726 zł
Biała tablica magnetyczna Artverum 180 x 120 cm
BIAŁA TABLICA MAGNETYCZNA ..
Niemiecka firma Sigel oferuje organizację biura w doskonałym, nowoczesnym stylu. Wyznacznikiem dobrego designu w firmie, jest to, czy ..
3677 zł
Piękna, srebrna łyżka stołowa Foglia
PIĘKNA, SREBRNA ŁYŻKA ..
Dla tych, którzy stawiają na elegancję w jadalni, proponujemy zestawy luksusowych sztućców . Srebrne produkty włoskiej marki ..
705 zł
Pióro Wieczne Ceramic White platerowane srebrem, rodowane
PIÓRO WIECZNE CERAMIC ..
Pióro wieczne - ekskluzywny pomysł na prezent - Luxury Products. Caran d'Ache została założona w 1915 roku, przez Arnolda ..
5023 zł
Damska teczka skórzana
DAMSKA TECZKA SK..
Giemme to Włoska manufaktura, wyrabiająca wspaniałe produkty ze skóry. Albumy, ramki, teczki, oraz ekskluzywne akcesoria do biura ..
422 zł
528 zł
Popielnice stojące do gabinetu
POPIELNICE STOJ..
Stylowe kryształowe popielnice do gabinetu - sklep Luxury Products. Firma Cre Art pochodzi z Empoli, niedaleko Florencji której ..
1229 zł
Luksusowa księga przyjęć
LUKSUSOWA KSIĘGA ..
Legatoria Koine to tradycyjna manufaktura produkująca niepowtarzalne wyroby piśmienne i biurowe. Rzemieślnicy z tej części świata ..
160 zł
Ogromny Tryptyk 64 razy w poszukiwaniu wyjścia 2,7 - 1,2 m.
OGROMNY TRYPTYK 64 ..
Autorem obrazu jest Beata Pflanz, która ukończyła ASP w Poznaniu. W swojej pracy twórczej często dąży do syntezy. Stara się ..
27000 zł
Wyjątkowa lampa angielskiej marki
WYJĄTKOWA LAMPA ..
Unikalna konstrukcja z nutą minionych czasów - lampa ta doda elegancji każdemu otoczeniu. Producenci dokonują wszelkich starań, ..
1125 zł
Ekskluzywny skórzany zestaw do manicure
EKSKLUZYWNY SK..
Skórzany zestaw do manicure. Z przyjemnością przedstawiamy Państwu elegancką niemiecką markę F. Hamman, wytwarzając..
813 zł
Pióro wieczne z serii Optima Mini
PIÓRO WIECZNE Z ..
Zazwyczaj cenimy to, co jest zrobione w dobrym guście i przede wszystkim z duszą. Pióra wieczne marki Aurora zawierają w sobie te w..
2057 zł
Ekstrawagancka Jardiniera marki Arnstadt Kristall
EKSTRAWAGANCKA ..
Sentymentalne znaczenie dla niemieckich miłośników szklarstwa ma praca w bliskości ze sztuką szklaną, dzięki której odnajdują ..
3994 zł

Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm.

Cennik nie stanowi oferty handlowych w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.