flaga polski 100 PLN(zł) = 100.00 PLN
flaga
flaga 100 USD($) = 364.02 PLN
flaga
flaga 100 EUR(€) = 429.29 PLN
flaga
flaga 100 GBP(£) = 481.16 PLN
flaga
flaga 100 RUB(рубль) = 5.50 PLN
flaga

Ikona "Panagia Theotokos"

Ikona

Opis:

Ikona poświęcona niesamowitemu miejscu jakim jest Monaster św. Pantelejmona.

W 1975 roku z małej manufaktury Creaciones Dangel utworzono firmę CREDAN, nie zapominając o rzemiośle stworzonym przez starannie dobranym zespole ludzi. Od tej pory produkty Credan są znane i podziwiane na całym świecie.

Jakość użytych surowców ( w tym 24-karatowego złota ), wyrafinowany design, oraz niesamowita elegancja sprawiły że klientami firmy stali się najbardziej wpływowi ludzie z całego świata.

Proces produkcji jest czasochłonny i żmudny, tak aby zapewnić niesamowity wygląd i jakość wykonania, a surowce spełniają najwyższej jakości normy- poczynając od złota, srebra, miedzi po selekcjonowane drewno.

Pragniemy Państwu przedstawić niezwykle piekną ikonografię świętych firmy Credan SA.

Monaster św. Pantelejmona (grec. Άγιος Παντελεήμων, Aghios Panteleimon; ros. Пантелеймонов, nazywany również Ρωσσικόν, Rossikon – ruski) – jeden z monasterów na Górze Athos. Położony jest w południowo-zachodniej części półwyspu. Zajmuje dziewiętnaste miejsce w atoskiej honorowej hierarchii monasterów.

Pierwsza wzmianka o monasterze pod wezwaniem św. Pantelejmona[1] na Górze Athos pojawiła się w 988 roku. Był to monaster założony przez Leoncjusza z Tesaloniki i nazywany był Monasterem Tesaloniczanina. W XII wieku monaster popadł w ruinę i był prawie opuszczony. W 1169 roku zasiedlili go na nowo ruscy mnisi z Monasteru Ksylurgu (pierwsza wzmianka w 1016), nazywanego też Monasterem Rusina, pod wezwaniem Bogarodzicy, rezygnując ze swojego dotychczasowego wezwania. Od tej pory Monaster św. Pantelejmona znany jest jako Rossikon (ruski).

W czasach bizantyjskich monaster przeżywał rozkwit. W 1193 roku mnichem w monasterze został młody książę serbski, Rastko Nemanjić, przyjmując zakonne imię Sawa, późniejszy założyciel (1219) autokefalicznej cerkwi serbskiej. W 1307 roku, podczas jednego z napadów katalońskich piratów na półwysep, budynek monasteru został spalony. Odbudowany głównie dzięki hojności króla Serbii, Stefana Duszana. Monaster utrzymywał związki z Rusią, skąd pochodziła znaczna część mnichów. Wśród ofiarodawców byli władcy ruskich księstw, w tym moskiewskiego. Monaster otrzymywał również nadania od cesarzy bizantyjskich. Oprócz majątków na półwyspie posiadał nieruchomości w Tessalonice, posiadłości nad Strymonem i na Lesbos.

Powróć do zakupów
343
Zadzwoń i zamów telefonicznie, 660 777 937

Producent: Credan SA

Model: 329172

Rozmiary: 11x14 cm

Czas realizacji: w zależności od stanu magazynowego producenta

Wysyłka/Prezent: na życzenie wysyłka pod wskazany adres, w eleganckim prezentowym opakowaniu, z możliwością dołączenia karty z dedykacją lub życzeniami

Zobacz nasze grawery

Zadaj Pytanie

Podobne Produkty

Formularz zapytania dla produktu Ikona "Panagia Theotokos"

Twoje imię i nazwisko:

Twój adres e-mail:

Twój numer telefonu:

Twoje zapytanie:

Posrebrzany widelec serwisowy do ryb
POSREBRZANY WIDELEC ..
Niesamowita jakość i oryginalna forma Dawno, dawno temu we włoskiej miejscowości ..
537 zł
Fotel do biura i gabinetu z wysokim oparciem Sedna
FOTEL DO BIURA I GABINETU ..
Oryginalny design podkreślony przez eleganckie formy i wysokiej jakości materiały - to cała Sedna. Ten model to ..
4542 zł
Skórzany Pojemnik Na Ołówki Woodessen
SKÓRZANY POJEMNIK NA OŁ..
Marka WOODESSEN została założona w 2005 roku. Oferuje swoim klientom unikatowe i eleganckie upominki. Specjalizuje się w produktach ..
495 zł
Duża łyżka do serwowania z pewteru
DUŻA ŁYŻKA DO ..
Piękna jadalnia z Cosi Tabellini Wyjątkowe zastawy stołowe i eleganckie zestawy sztućców subtelnie zdobionych Cosi ..
258 zł
Luksusowy posrebrzany stojak na butelkę wina
LUKSUSOWY ..
Stojak na butelkę wina został wykonany w stylu kolonialnym, który stanowi połączenie europejskich, klasycznych form z ..
627 zł
Noce globobar 60 cm Zoffoli
NOCE GLOBOBAR 60 ..
Zoffoli jest włoską firmą założoną w 1949 roku. Od początku swej działalności skupiała się głównie na wysokiej jakości ..
3999 zł
Notes włoski w antycznym stylu
NOTES WŁOSKI W ..
Subtelny, kobiecy notes oprawiony w prawdziwą skórę! Włoska firma Legatoria Koine to tradycyjna manufaktura produkująca ..
189 zł
Stone brown/gold globus 22 cm Zoffoli
STONE BROWN/GOLD ..
Zoffoli jest włoską rodzinną firma założoną w 1949 roku. Od początku swej działalności skupiała się głównie na wysokiej ..
1599 zł
Klasyczny dywan z wełny himalajskiej
KLASYCZNY DYWAN Z ..
Elegancki i pełen klasy model Aegan to wyśmienite wykończenie pomieszczenia, na przykład gabinetu. Marka Odegard Carpets jest ..
15905 zł
Długopis E-Motion Pearwood Black
DŁUGOPIS E-MOTION ..
Z pasją i zaangażowaniem powstają produkty kolekcji marki Graf von Faber-Castell. W swojej ofercie niemiecka manufaktura ..
265 zł
Duża kryształowa patera
DUŻA KRYSZTAŁOWA ..
Patera z motywem łąbędzia. Firma Cre Art pochodzi z Empoli, niedaleko Florencji której tradycje nierozerwalnie łączą się ..
13244 zł
Złota bransoletka damska
ZŁOTA BRANSOLETKA ..
Damska złota bransoletka. Elegancka dama od zawsze kojarzyła się z wysmakowaną biżuterią i nienagannym stylem. Szczeg..
2378 zł

Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm.

Cennik nie stanowi oferty handlowych w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.