flaga polski 100 PLN(zł) = 100.00 PLN
flaga
flaga 100 USD($) = 368.28 PLN
flaga
flaga 100 EUR(€) = 430.76 PLN
flaga
flaga 100 GBP(£) = 488.11 PLN
flaga
flaga 100 RUB(рубль) = 5.93 PLN
flaga

Ikona "Panagia Theotokos"

Ikona

Opis:

Ikona poświęcona niesamowitemu miejscu jakim jest Monaster św. Pantelejmona.

W 1975 roku z małej manufaktury Creaciones Dangel utworzono firmę CREDAN, nie zapominając o rzemiośle stworzonym przez starannie dobranym zespole ludzi. Od tej pory produkty Credan są znane i podziwiane na całym świecie.

Jakość użytych surowców ( w tym 24-karatowego złota ), wyrafinowany design, oraz niesamowita elegancja sprawiły że klientami firmy stali się najbardziej wpływowi ludzie z całego świata.

Proces produkcji jest czasochłonny i żmudny, tak aby zapewnić niesamowity wygląd i jakość wykonania, a surowce spełniają najwyższej jakości normy- poczynając od złota, srebra, miedzi po selekcjonowane drewno.

Pragniemy Państwu przedstawić niezwykle piekną ikonografię świętych firmy Credan SA.

Monaster św. Pantelejmona (grec. Άγιος Παντελεήμων, Aghios Panteleimon; ros. Пантелеймонов, nazywany również Ρωσσικόν, Rossikon – ruski) – jeden z monasterów na Górze Athos. Położony jest w południowo-zachodniej części półwyspu. Zajmuje dziewiętnaste miejsce w atoskiej honorowej hierarchii monasterów.

Pierwsza wzmianka o monasterze pod wezwaniem św. Pantelejmona[1] na Górze Athos pojawiła się w 988 roku. Był to monaster założony przez Leoncjusza z Tesaloniki i nazywany był Monasterem Tesaloniczanina. W XII wieku monaster popadł w ruinę i był prawie opuszczony. W 1169 roku zasiedlili go na nowo ruscy mnisi z Monasteru Ksylurgu (pierwsza wzmianka w 1016), nazywanego też Monasterem Rusina, pod wezwaniem Bogarodzicy, rezygnując ze swojego dotychczasowego wezwania. Od tej pory Monaster św. Pantelejmona znany jest jako Rossikon (ruski).

W czasach bizantyjskich monaster przeżywał rozkwit. W 1193 roku mnichem w monasterze został młody książę serbski, Rastko Nemanjić, przyjmując zakonne imię Sawa, późniejszy założyciel (1219) autokefalicznej cerkwi serbskiej. W 1307 roku, podczas jednego z napadów katalońskich piratów na półwysep, budynek monasteru został spalony. Odbudowany głównie dzięki hojności króla Serbii, Stefana Duszana. Monaster utrzymywał związki z Rusią, skąd pochodziła znaczna część mnichów. Wśród ofiarodawców byli władcy ruskich księstw, w tym moskiewskiego. Monaster otrzymywał również nadania od cesarzy bizantyjskich. Oprócz majątków na półwyspie posiadał nieruchomości w Tessalonice, posiadłości nad Strymonem i na Lesbos.

Powróć do zakupów
345
Zadzwoń i zamów telefonicznie, 660 777 937

Producent: Credan SA

Model: 329172

Rozmiary: 11x14 cm

Czas realizacji: w zależności od stanu magazynowego producenta

Wysyłka/Prezent: na życzenie wysyłka pod wskazany adres, w eleganckim prezentowym opakowaniu, z możliwością dołączenia karty z dedykacją lub życzeniami

Zobacz nasze grawery

Zadaj Pytanie

Podobne Produkty

Formularz zapytania dla produktu Ikona "Panagia Theotokos"

Twoje imię i nazwisko:

Twój adres e-mail:

Twój numer telefonu:

Twoje zapytanie:

6 wytwornych kieliszków do wódki
6 WYTWORNYCH KIELISZKÓW ..
Rzemieślnicy z Włoch, od zawsze cieszyli się dużym uznaniem wśród znawców wykwintnego smaku i eleganckich dekoracji. Dlatego poł..
474 zł
Pięknie zdobiony, srebrny nożyk do masła
PIĘKNIE ZDOBIONY, SREBRNY ..
Przedstawiamy Państwu doskonałą kolekcję Barocco - bogato zdobioną serię srebrnych sztućców . Idealnie nada się na rodzinne ..
547 zł
Świecznik srebrny Bicama model 6016
ŚWIECZNIK SREBRNY BICAMA ..
Metal szlachetny wykuty z serca i  rąk, tak jednym zdaniem mozna określić manufakturę Bicama, którą tworzą Włoscy rzemie..
3261 zł
Stylowa taca-serwer z pewteru
STYLOWA TACA-SERWER Z ..
Doskonała taca do serwowania doskonale uwydatni piękno podawanych nań naczyń i wyszukanych potraw. Jej delikatny ,ale wpadajacy ..
995 zł
Wyjątkowy fotel biurowy XZ 7030 A
WYJĄTKOWY FOTEL ..
Luksusowe i stylowe wyposażenie gabinetów i biur - Luxury Products To co wyróżnia tą niemiecką markę od innych producentów, ..
9817 zł
Nożyk do korespondencji z tacką ze srebra Ottagon
NOŻYK DO ..
Metal szlachetny wykuty z serca i rąk, tak jednym zdaniem mozna określić manufakturę Bicama, którą tworzą Włoscy rzemie..
1645 zł
Wyjątkowy barek do alkoholu platerowany srebrem
WYJĄTKOWY BAREK ..
Akcesoria dekoracyjne do alkoholu to doskonały prezent dla tych, którzy dobry smak definują klasycznie - jako połączenie ..
1348 zł
Zestaw do alkoholu Schnapps
ZESTAW DO ALKOHOLU ..
Kryształowa karafka z kieliszkami Schnapps , ale o co w tym wszsytkim chodzi? Schnapps - wysokoprocentowy napój alkoholowy , ..
2227 zł
Ciemny dywan z jasnymi liniami imitującymi pęknięcia
CIEMNY DYWAN Z ..
Na modelu Antigonis przecinające się krzywe wyglądają tak, jak gdyby tworzyły popękaną powierzchnię. Wykonano go z wełny i ..
5600 zł
Ekskluzywny ręcznie robiony kielich
EKSKLUZYWNY R..
Masz problem z wyborem eksluzywnego kielicha? Nic trudnego ! Przedstawiamy markę Arnstadt Kristall posiadająca ..
3132 zł
Piękna srebrna łyżka do serwowania z kolekcji Foglia
PIĘKNA SREBRNA ..
Kolekcja Foglia to polączenie prostoty i luksusu. Idealnie nada się na rodzinne spotkania, oficjalnie kolacje, jak również na ..
1021 zł
Brązowo-beżowy dywan z geometrycznym wzorem
BRĄZOWO-BEŻOWY ..
Kilka odcieni beżów i brązów na modelu Libeskind 07 tworzy niezwykłą mozaikę, która ucieszy każdego miłośnika geometrii. ..
8960 zł

Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm.

Cennik nie stanowi oferty handlowych w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.